The Sun Conference Cross Country Championship
                            Hardeeville, S.C. 
       Race Scored by TimingInc.com - Your Automated Timing Solution
                             November 9, 2013

               ********** MALE 8K OVERALL RESULTS **********

Place Name                    S Cla School                     Time        
===== ======================= = === ========================== ======== 
    1 Vincent Bett            M JR  Embry-Riddle               24:57.67 
    2 Alec Hernandez          M JR  Embry-Riddle               25:08.08 
    3 Paul McKenna            M FR  Embry-Riddle               25:12.58 
    4 Zach Kraus              M SR  Embry-Riddle               25:14.68 
    5 Anthony Vecchio         M JR  Usc-Beaufort               25:28.91 
    6 Jacob Aplund            M JR  Northwood (fla.)           25:31.36 
    7 Jonathan Riley          M SR  Scad Savannah              25:33.93 
    8 Felix Alfen             M SO  Webber                     25:43.61 
    9 Brandon Scott           M SR  Webber                     25:58.57 
   10 Aesop Brown             M FR  Scad Savannah              26:00.91 
   11 Brennen Schmick         M FR  Webber                     26:03.35 
   12 Nic O'Neill             M FR  Usc-Beaufort               26:08.25 
   13 Emanuel Krieg           M FR  Scad Savannah              26:15.54 
   14 Dillan Brinlee          M SR  Scad Savannah              26:17.13 
   15 Kyler Kathman           M SO  Southeastern U.            26:17.55 
   16 Christian Vazquez       M FR  Webber                     26:21.69 
   17 Jeffrey Surran          M SR  Webber                     26:32.35 
   18 Jamin Mays              M SO  Embry-Riddle               26:33.22 
   19 Deion Cossio            M JR  Southeastern U.            26:34.71 
   20 Jacob Dordick           M JR  Embry-Riddle               26:38.20 
   21 Jonathan Nusbaum        M SR  Warner                     26:39.21 
   22 Ryan Larson             M SO  Embry-Riddle               26:43.69 
   23 Joshua Phillippi        M FR  Webber                     26:46.36 
   24 Avonte Boykin           M FR  Northwood (fla.)           26:48.34 
   25 Brendan Whalen          M SO  Scad Savannah              27:03.90 
   26 Brandon Kempton         M FR  Warner                     27:06.36 
   27 Jose Diaz               M JR  Embry-Riddle               27:08.42 
   28 Rashaad Graves          M FR  Southeastern U.            27:19.84 
   29 Stephen Pena            M FR  Southeastern U.            27:23.39 
   30 Edward Barreto          M SO  Warner                     27:27.03 
   31 Lucas Shannon           M FR  Southeastern U.            27:29.77 
   32 Trevor Coules           M     Ave Maria                  27:31.99 
   33 Drew Smith              M FR  Southeastern U.            27:39.31 
   34 John Golden             M SR  Scad Savannah              27:40.25 
   35 Eli Schneider           M JR  Scad Savannah              27:41.79 
   36 Sebastian O'Dell        M FR  Scad Savannah              27:47.40 
   37 Thomas Mullally         M FR  Ave Maria                  27:52.31 
   38 Robert Post             M FR  Webber                     27:56.90 
   39 Matt Graves             M FR  Embry-Riddle               28:02.64 
   40 Chase Rhodus            M JR  Usc-Beaufort               28:05.67 
   41 Emilio Giler            M FR  Warner                     28:11.09 
   42 Austin Roy              M FR  Scad Savannah              28:16.90 
   43 Andrew Carosi           M FR  Embry-Riddle               28:18.07 
   44 Erick Medina            M FR  Webber                     28:34.99 
   45 Jacob Pacifici          M FR  Southeastern U.            28:39.86 
   46 Charlie Sercer          M SR  Ave Maria                  28:41.79 
   47 Kael Gouriluk           M FR  Southeastern U.            28:54.46 
   48 David Wright            M FR  Webber                     28:56.42 
   49 Andre Ernest            M FR  Northwood (fla.)           29:11.27 
   50 Grant Forbis            M SR  Southeastern U.            29:19.64 




               The Sun Conference Cross Country Championship
                            Hardeeville, S.C. 
       Race Scored by TimingInc.com - Your Automated Timing Solution
                             November 9, 2013

               ********** MALE 8K OVERALL RESULTS **********

Place Name                    S Cla School                     Time        
===== ======================= = === ========================== ======== 
   51 Pedro Fonseca           M FR  Northwood (fla.)           29:23.29 
   52 Blake Calvin            M JR  Johnson & Wales (fla.)     29:25.34 
   53 Sanchez Charles         M SO  Warner                     29:38.38 
   54 Timothy Preston         M FR  Scad Savannah              29:40.79 
   55 John Gargano            M FR  Ave Maria                  30:03.50 
   56 Aaron Person            M FR  St. Thomas (fla.)          30:13.13 
   57 Brandon Welch           M FR  Northwood (fla.)           30:13.21 
   58 Stephen Farrell         M     Johnson & Wales (fla.)     30:31.80 
   59 Kenique Anderson        M FR  Warner                     30:54.39 
   60 Skylar Johnson          M SR  Johnson & Wales (fla.)     31:00.65 
   61 Carlos Fernandez        M FR  Northwood (fla.)           31:07.08 
   62 Jonathan Garcia         M SR  Johnson & Wales (fla.)     31:08.63 
   63 Julian Jackson          M SR  Warner                     31:38.59 
   64 Benjamin Evans          M FR  Johnson & Wales (fla.)     31:59.19 
   65 Chris Audino            M SR  Ave Maria                  32:08.12 
   66 James Pivacco           M FR  Warner                     32:13.10 
   67 Connor Appel            M FR  Usc-Beaufort               32:21.33 
   68 Eric Kidd               M JR  Warner                     32:49.31 
   69 Michael McCain          M FR  Southeastern U.            33:00.86 
   70 Christopher Orbe        M SO  St. Thomas (fla.)          33:18.93 
   71 Sedrick Bernard         M SR  Northwood (fla.)           33:37.60 
   72 Carlos Colina           M JR  St. Thomas (fla.)          33:48.96 
   73 Matthew Harper          M SO  Usc-Beaufort               33:54.48 
   74 Cameron Harvey          M SR  Johnson & Wales (fla.)     34:55.11 
   75 Steven Payne            M SR  St. Thomas (fla.)          35:16.71 
   76 Shomari Daniel          M FR  Florida Memorial           37:52.02 
   77 Fernando Escarra        M JR  St. Thomas (fla.)          38:12.29 
   78 Erin McLaughlin         M     Ave Maria                  38:18.97 
   79 Lazaro Chacon           M SO  St. Thomas (fla.)          38:37.85 
   80 Maurice Days            M JR  Florida Memorial           40:32.38 
   81 Willi Anstral           M SO  Florida Memorial           40:33.20 
   82 Jerwaine Hall           M SR  Florida Memorial           40:50.84 
   83 Darryl Dunham           M FR  Usc-Beaufort               42:01.10 
   84 Pierre Zidor            M SO  Florida Memorial           44:58.61